Melyik a legjobb CMS (tartalomkezelő rendszer)?
Azon gondolkodsz, hogy milyen CMS platformot használj a weboldalad építéséhez? Melyik a piacon elérhető legjobb CMS?
Egy CMS (Content Management System, tartalomkezelő rendszer) platform segítségével könnyedén létrehozhat egy weboldalt anélkül, hogy bármilyen kódot értene (legalábbis a legtöbbjük esetében). Rengeteg különféle CMS-platform áll rendelkezésre, és egyre több van belőlük, emiatt egyre nehezebb kiválasztani az igényeidnek legmegfelelőbb, legjobb CMS-t.
Ebben a cikkben elmagyarázzuk, miért olyan fontos, hogy a megfelelő és Önnek legjobb CMS-platformot válassza a weboldalához. Megosztjuk továbbá a legjobb CMS-platformokra vonatkozó top választásainkat egy összehasonlítással együtt.
A tartalomkezelő rendszer – CMS – az ügyfelek digitális élményének létrehozására, kezelésére és optimalizálására szolgál.
Példák a különböző CMS-ekre
Számos ingyenes és előfizetéses CMS áll rendelkezésre személyes és vállalati használatra. Íme néhány példa a legnépszerűbb tartalomkezelő rendszerek szolgáltatóira:
Joomla Ez egy ingyenes és nyílt forráskódú, MVC keretrendszerre épülő webes tartalomkezelő rendszer. A Joomla PHP szkriptnyelven íródott, és olyan funkciókat kínál, mint a gyorsítótárazás, RSS-feedek, blogbejegyzések, keresés és a nyelvi fordítás támogatása.
WordPress Ez egy másik ingyenes és nyílt forráskódú WCMS, amely PHP és MySQL alapokon nyugszik. A vállalkozások használhatják a WordPress-t a felhőben, vagy telepíthetik egy helyi számítógépre, hogy saját webszervereként működjön. Ez a szoftver nagymértékben testreszabható, számos téma és WordPress bővítmény áll rendelkezésre. Emellett népszerű blogplatform is.
Backdrop CMS. Ez egy ingyenes és nyílt forráskódú CMS, amely a Drupal projekt része, és megfizethető CMS-t kínál kis- és középvállalkozások számára. Önmagában a Backdrop csak a legalapvetőbb webes tartalomkezelési funkciókat kínálja, de a különböző modulok segítségével bővíthető.
Wix Ez a CMS ingyenes és fizetős tervezeteket is kínál. A funkciók közé tartoznak a csoportos együttműködési eszközök, a harmadik féltől származó integrációk, a vállalati szintű biztonság, a több száz tervezési sablon és az egyéni kód hozzáadásának lehetősége. A Wix 24/7-es ügyfélszolgálatot is biztosít.
HubSpot CMS. Ez a fizetős CMS drag-and-drop oldalépítővel, SEO ajánlásokkal és webhelytémákkal rendelkezik. A HubSpot ingyenes CRM platformja is benne van minden CMS csomagban, lehetővé téve a felhasználók számára, hogy egy helyen nyomon kövessék az ügyfeleket és a tartalmat.
Magnolia. Ez egy nyílt forráskódú, fej nélküli CMS, amely számos marketingtechnológiával — többek között CRM-rendszerekkel, analitikai és marketingautomatizálási eszközökkel — való integrációt tesz lehetővé. A funkciók közé tartozik a személyre szabás és optimalizálás, valamint a digitális eszközök kezelése.
Mi az a CMS platform?
A CMS-platform (tartalomkezelő rendszer platform) egy olyan szoftver, amely lehetővé teszi a tartalom egyszerű kezelését és egy weboldal létrehozását.
A weboldalakat általában HTML, JavaScript és CSS programozási nyelveken írják. Ha CMS-platform nélkül készítene weboldalt, akkor meg kellene tanulnia ezeket a nyelveket, és rengeteg kódot kellene írnia.
A CMS platformok megoldják ezt a problémát, mivel lehetővé teszik, hogy kódírás vagy programozás megtanulása nélkül készítsen weboldalt. Kivéve persze, ha fejlesztőbarát CMS-t keres, ami azt jelenti, hogy már tud kódolni.
Mit érdemes megnéznünk egy CMS-ben?
A tartalomkezelő rendszer kiválasztása előtt érdemes először is átgondolni, hogyan fogják használni a webhelyet és a tartalmat.
Először is össze kell állítania egy listát azokról az üzleti problémákról, amelyeket meg akar oldani, valamint az esetlegesen felmerülő egyedi követelményekről. Ez segít kiválasztani a megfelelő tartalomkezelő rendszert – azt, amelyik támogatja az Ön üzleti követelményeit – és nem a legnépszerűbbet vagy legkedveltebbet.
A CMS-ek mindenféle formában és méretben léteznek, mindegyiknek megvannak a maga funkciói és előnyei. Egyesek ideálisan alkalmasak bloggerek számára; mások az árképzési és online áruházi funkciókkal rendelkező e-kereskedelmi oldalakra szabottak lehetnek. A konkrétumok az Ön vállalatának igényei és erőforrásai alapján változnak.
Hogyan válassza ki a legjobb CMS rendszert a webhelye számára?
Rengeteg különböző CMS-platform létezik, tehát melyiket válassza? Mielőtt a CMS-platform-összehasonlításunkhoz ugranánk, íme, mit kell keresnie egy jó CMS-ben.
1. Könnyű használat
Olyan CMS-t szeretne, amely megkönnyíti a tartalom létrehozását és szerkesztését. Ez gyakran azt jelenti, hogy drag and drop felülettel rendelkezik, így különböző elemeket adhat hozzá az oldalaihoz. Gyorsan és egyszerűen kell tudnia módosítani az oldalain lévő tartalmat, miután közzétette azt.
2. Tervezési lehetőségek
A CMS-szoftverének rengeteg webhelytervezési sablont kell kínálnia, amelyek közül választhat. Azt is lehetővé kell tennie, hogy ezeket a terveket könnyen a saját igényeihez igazítsa (ideális esetben kódírás nélkül).
3. Adathordozhatóság
Egy nagyszerű CMS-platformnak rendelkeznie kell olyan eszközökkel, amelyekkel könnyen exportálhatja adatait, és máshová áthelyezheti azokat. Például, ha később úgy dönt, hogy más platformot vagy más tárhelyszolgáltatót választ. Az adatok hordozhatósága megkönnyíti, hogy teljes szabadsággal mozoghasson.
4. Bővítmények
Nem minden weboldal egyforma. Ezért lehetetlen, hogy bármely CMS-platform minden olyan funkcióval rendelkezzen, amely minden weboldal igényeit kielégítené. A bővítmények és az addonok megoldják ezt a problémát. Ezek olyan különálló szoftverek, amelyeket egyszerűen telepíthet a CMS-szoftverre, hogy bővítse annak funkcióit, és szükség esetén újakat adjon hozzá. Gondoljon rájuk úgy, mint a CMS-platform alkalmazásaira.
5. Súgó és támogatási lehetőségek
Bár a CMS-platformok célja, hogy a lehető legegyszerűbbé tegyék a weboldalépítést, még mindig felmerülhet néhány kérdés. Tudja meg, milyen segítség és támogatás áll rendelkezésre, ha elakadna. Néhány CMS-szolgáltatónak csak egy maroknyi GYIK-je van, az ügyfélszolgálat pedig fájdalmasan lassan reagál. Másoknak nagy támogató közösségük van, amely a nap bármely szakában segíthet.
Néhány kérdés, amelyet érdemes megfontolni, amikor kiválasztod a neked legjobb CMS-t:
- Milyen üzleti műveleteket kell támogatnia a CMS-nek?
Cégének naponta több száz új videót kell közzétennie? Naponta több ezer termék árát kell megváltoztatnia? Képeket kell hosztolnia a blogbejegyzésekhez? A sok változtatás közzététele és az új tartalmak szerzői sok munkát jelenthet a csapattagokkal együtt. Fontolja meg egy (ingyenes) Conent Management Platform használatát, hogy megkönnyítse a tartalom kezelését és az együttműködést. - Milyen technológiákat kell támogatnia vagy integrálnia a CMS-nek?
Ha cége már használ CRM-, ERP- vagy webanalitikai programot, akkor olyan CMS-t kell választania, amely integrálható a meglévő online marketingszoftverekkel. Ha házon belüli fejlesztőkkel rendelkezik, szilárd API-ra és dokumentációra is szükség lehet.
- Mennyire egyszerű a tartalom létrehozása és szerkesztése?
Minél nagyobb a vállalat, annál távolabb lesz a CMS végfelhasználója attól a személytől, aki a CMS-t megvalósítja. Ideális esetben a rendszer back-endje felhasználóbarát és intuitív, olyan funkciókkal, mint a WYSIWYG drag-and-drop szerkesztő, amely lehetővé teszi a szerkesztők számára, hogy kódolási ismeretek nélkül szerkesszenek digitális tartalmat. A fejlettebb vállalatok számára, akik esetleg nem csak sablonokat szeretnének készíteni, vagy akiknek mobilalkalmazásokhoz is szükségük van CMS-re, a headless CMS jó alternatíva lehet. - Hány különböző felhasználói csoport lesz?
Egy dolog, amit figyelembe kell venni, hogy milyen különböző szintű jogokra van szükség a CMS-ben. Vegye figyelembe a különböző felhasználói szerepköröket, beleértve a menedzserek szerepét az ütemezett tartalom felülvizsgálatában. Ezeknek a különböző típusú felhasználóknak dokumentumkezelésre is szükségük van az olyan fájlok, mint a PDF-ek vagy képek számára a CMS-en. A jó digitális eszközkezelés (DAM) kulcsfontosságú a nagyszerű digitális élmények létrehozásához.
- Mekkora az Ön webhelye és vállalata?
A webhelye vagy vállalata méretétől függően eltérő követelményekkel kell számolnia. A nagyobb vállalatoknak jellemzően szigorúbb követelményei vannak a tartalomkezelő alkalmazásokkal szemben, és akár olyan funkciókat is megkövetelhetnek, amelyek csak a vállalati tartalomkezelő rendszerekben találhatók. A kisvállalkozásoknak viszont a könnyű felhasználói felületek és karbantartás kiválasztására kell összpontosítaniuk, mivel a szoftveralkalmazást kezelő csapatok jellemzően kisebbek. - SEO-barát a CMS rendszer?
Fontos átgondolni, hogyan jutnak el az emberek a weboldalára. Ha a keresőmotorokban való jó szereplés (SEO) fontos az Ön cége számára, akkor olyan CMS-t szeretne, amely automatizálással rendelkezik az olyan alapvető on-page optimalizálási feladatokhoz, mint a címcímek, az url-ek, a képek alt-tagjei és a megbízható belső linkelési struktúra. A CMS-szoftverek gyakran rendelkeznek olyan bővítményekkel, amelyek segítenek e követelmények kezelésében. A keresőmotor-optimalizálás gyakorlása általában segíti a webhely megjelenését más platformokon is, például a közösségi médiában, illetve amikor a látogatók megosztják a webhelyére mutató linkeket.

KÉSZEN ÁLLSZ ARRA,
HOGY FELPÖRGESD A VÁLLALKOZÁSOD?
Optimalizáld sebességre a weboldalad!
CMS-platform-összehasonlítás
Legjobb CMS-ek
Térjünk rá a legjobb CMS-platformokra vonatkozó top választásainkra egy összehasonlítással együtt.
Ebben a cikkben összegyűjtöttük a legnépszerűbb CMS platformok előnyeit és hátrányait:
1. WordPress
2. Joomla
3. WooCommerce e-kereskedelmi platform a WordPress CMS platformhoz
4. Wix
5. PrestaShop
Bár több száz CMS platform létezik, az alábbiakban még néhány népszerűbb CMS szolgáltatót sorolunk fel:
1. WordPress CMS
A WordPress.org az első számú választásunk a legjobb CMS-platformra. Ez a világ legnépszerűbb CMS-szoftvere, és az interneten található webhelyek mintegy 43%-át működteti.
Fontos, hogy ne keverjük össze a WordPress.org-ot a WordPress.com-mal. A WordPress.org egy ingyenes, nyílt forráskódú CMS, amelyet eredetileg blogolásra terveztek, de ma már mindenféle weboldal / webáruház használja. A WordPress.com egy blog hosting platform. Ha nem vagy biztos a kettő közötti különbségben, nézd meg a WordPress.org és a WordPress.com részletes összehasonlítását.
A WordPress webhelyét magának kell hosztolnia, ami azt jelenti, hogy találnia kell egy megfelelő WordPress tárhelyszolgáltatót.
WordPress CMS előnyök
A WordPress rugalmasságot és szabadságot biztosít bármilyen webhely (webáruház, aukciós oldal, tagsági oldal stb.) létrehozásához.
Nem igényel technikai készségeket vagy kódolási ismereteket. A WordPress blokkszerkesztője igazán egyszerűvé teszi, hogy nagyszerűen kinéző oldalakat hozzon létre a webhelyén.
Teljes szabadságod van abban, hogy a weboldaladról bármilyen módon pénzt keress online.
Több ezer WordPress téma és bővítmény áll rendelkezésre, fizetős és ingyenes egyaránt. Ezekkel mindenféle hasznos extrákat adhatsz hozzá az oldaladhoz, például kapcsolatfelvételi űrlapokat, fotógalériákat és még sok mást.
A WordPress igazán jól használható a keresőmotorok optimalizálására (SEO). Könnyű SEO-barát URL-címeket, kategóriákat és címkéket létrehozni a bejegyzéseidhez. Emellett rengeteg SEO-bővítmény közül választhatsz, hogy még többet tehess.
A WordPress körül hatalmas és támogató közösség van, mivel nyílt forráskódú CMS-ről van szó. Csatlakozhatsz olyan csoportokhoz, mint a WPBeginner Engage Facebook-csoport, hogy segítséget kapj bármilyen problémával kapcsolatban, amibe belefutsz.
A WordPress rengeteg bővíthetőséget kínál, ami ideális CMS platformmá teszi mind a kezdők, mind a fejlesztők számára.
A WordPress lehetővé teszi, hogy az összes tartalmadat XML formátumban töltsd le, így a jövőben könnyen áttérhetsz egy másik rendszerre, ha úgy döntesz.
WordPress CMS hátrányok
Be kell állítania a tárhelyet és a domain nevet, és Önnek kell kezelnie az olyan dolgokat, mint a biztonsági beállítások és a biztonsági mentések.
Mivel a WordPress sok lehetőséget és rugalmasságot kínál, kezelése néha kicsit ijesztőnek tűnhet kezdetben. Ezért sok kezdő használ drag & drop page builder plugint a WordPresshez.
WordPress CMS árak
Maga a WordPress nem kerül semmibe. Vásárolni kell azonban egy domain nevet és egy tárhely-fiókot egy olyan webtárhelyen, amely képes a WordPress futtatására. Ha segítségre van szükséged a WordPress webhely elindításához, nézd meg a weboldal készítéséről szóló útmutatót, amely lépésről lépésre tartalmazza az utasításokat.
2. Joomla CMS
A Joomla egy másik népszerű ingyenes, nyílt forráskódú CMS rendszer, amely rengeteg különböző sablonnal és bővítménnyel rendelkezik. Használata ingyenes, de szükséged lesz tárhelyre és domain névre.
Először 2005-ben adták ki, tehát a WordPresshez hasonlóan már évek óta működik. A Joomla tele van funkciókkal, és sok webtárhely kínál 1 kattintásos telepítést. Azonban ez valójában egy ideális CMS platform fejlesztők és tapasztalt weboldal készítők számára, így kezdőknek nem annyira jó választás.
Joomla CMS előnyök
A Joomla rengeteg rugalmasságot és rengeteg lehetőséget biztosít. Jó választás, ha valami bonyolultat vagy testre szabottat építesz.
Bár a Joomla különösen hasznos a fejlesztők számára, akkor is használhatod, ha soha egy sor kódhoz sem akarsz hozzányúlni. Könnyen szerkeszthető vele a tartalom.
A WordPresshez hasonlóan a Joomla is nyílt forráskódú, és rengeteg közösségi támogatás áll rendelkezésre, ha elakadna. A Joomla segítségével e-kereskedelmi áruházat is üzemeltethet, mivel ehhez bővítmények állnak rendelkezésre.
Joomla CMS hátrányok
Még a Joomla-rajongók is elismerik, hogy elég bonyolult lehet. Attól függően, hogy mit akarsz vele csinálni, lehet, hogy szükséged lesz egy fejlesztő segítségére.
Nincs túl sok lehetőség további bővítményekre. Ha egy olyan CMS-hez szokott hozzá, mint a WordPress, amely több ezer elérhető témával és bővítménnyel rendelkezik, amelyek bővítik az alapfunkciókat, akkor csalódhat a Joomla-ban.
Kompatibilitási problémák merülhetnek fel, ha sok különböző bővítményt és modult telepített.
Joomla CMS árak
Maga a Joomla ingyenes, bár fizetnie kell a domain névért és a Joomlát támogató webtárhelyért.
Előfordulhat, hogy fizetnie kell néhány bővítményért, hogy még több funkciót adhasson hozzá a weboldalához. Attól függően, hogy mit szeretne elérni, talán még egy fejlesztő segítségét is be kell terveznie a költségvetésébe.
3. WordPress CMS platformon futó WooCommerce e-kereskedelmi platform
A WooCommerce a legnépszerűbb e-kereskedelmi platform a világon. Igazán rugalmas és könnyen kezelhető.
A WooCommerce technikailag nem maga a CMS platform. Ehelyett a WordPress pluginjaként fut, így a WooCommerce telepítéséhez WordPressre van szükséged a webhelyeden.
Ha azonban CMS platform lenne, akkor a W3Techs szerint 5,8%-os piaci részesedéssel rendelkezne. Ez a világ összes webhelyének százalékos aránya, amely ezt használja.
WordPress WooCommerce CMS előnyök
A WooCommerce ingyenes szoftverként érhető el, de az induláshoz WooCommerce tárhelyre és domain névre van szüksége.
Rengeteg WooCommerce téma áll rendelkezésre, ami nagyon megkönnyíti, hogy webhelye pontosan úgy nézzen ki, ahogyan szeretné.
A WooCommerce rengeteg elérhető bővítménnyel (úgynevezett WooCommerce pluginekkel) rendelkezik, amelyekkel extra funkciókat adhatsz hozzá webhelyedhez.
A WooCommerce segítségével fizikai vagy digitális termékeket is értékesíthet. Még affiliate termékeket is értékesíthetsz affiliate linkeken keresztül.
A WooCommerce segítségével teljes mértékben kezelheti a készletét, így könnyen nyomon követheti, hogy mi van raktáron.
A WooCommerce alapértelmezés szerint PayPal és Stripe fizetésekkel rendelkezik. Bármilyen más fizetési formát hozzáadhat bővítmények segítségével.
WordPress WooCommerce CMS hátrányok
A WooCommerce-ben rengeteg különböző lehetőség van, ami egy kicsit ijesztő lehet, ha új vagy egy weboldal létrehozásában.
A WooCommerce technikailag bármilyen WordPress témával működik, de a kiterjesztett támogatás érdekében érdemes ragaszkodni a kifejezetten a WooCommerce számára készült témákhoz.
WordPress WooCommerce CMS árak
Maga a WooCommerce bővítmény ingyenes, de előfordulhat, hogy fizetnie kell a webáruházához szükséges extra bővítményekért és bővítményekért. Fizetnie kell továbbá egy domain névért és egy webtárhely-fiókért is.
8 módja a WooCommerce termékoldalaid konverziójának növelésére!

1. Wix CMS
A Wix egy népszerű CMS platform, bár vannak bizonyos korlátai. Gyakran kapunk olvasókat, akik azt kérdezik, hogyan lehet a Wixről a WordPressre váltani, ez azért van, mert minden okos vállalkozó tudja, hogy a WordPress egyértelműen jobb, mint a Wix.
Ezzel együtt a Wix kezdőbarát, és érdemes lehet megfontolni. Ingyenes csomagot is kínál.
Wix CMS előnyök
A Wix drag and drop felülete igazán egyszerűvé teszi, hogy olyan oldalakat hozzon létre, amelyek úgy néznek ki, ahogyan szeretné. Kiválaszthatja az oldal bármelyik részét, és elkezdheti szerkeszteni.
A Wixben rengeteg előre elkészített sablon közül választhatsz. Ezek teljesen reszponzívak, így mobilokon és számítógépeken is jól mutatnak.
A Wix App Marketből rengeteg alkalmazást adhatsz hozzá az oldaladhoz. Ezek a WordPress bővítményeihez hasonlóan működnek, és új funkciókkal ruházzák fel webhelyét.
Wix CMS hátrányok
Ha egyszer kiválasztottál egy sablont a Wixen, nem tudsz másra váltani. Ez azt jelentheti, hogy egy olyan elrendezéssel ragadsz, amely nem igazán illik a webhelyedhez.
A Wixen nem tudsz e-kereskedelmi áruházat üzemeltetni, hacsak nem frissítesz fizetős csomagra, és még akkor is csak PayPal vagy Authorize.net segítségével fogadhatsz el fizetéseket.
A Wix nem teszi lehetővé az adatok egyszerű letöltését és exportálását. Letöltheti a blogbejegyzéseit (bár a képeit nem), hogy áthelyezze őket, de ha vannak oldalak a webhelyén, akkor ezeket kézzel kell másolnia és beillesztenie. Teljes körű útmutatást találsz a Wix-oldalad WordPressbe történő áthelyezéséről.
Ha az ingyenes csomagot használod, akkor egy Wix-védjegyes domainnév és hirdetések lesznek az oldaladon. A hirdetések a Wixnek termelnek pénzt, nem neked.
Wix CMS árak
A Wixet ingyenesen is használhatod, ha megelégszel a Wix-brandelt domainnévvel és a webhelyeden futó hirdetésekkel. A fizetős csomagok nagyobb rugalmasságot kínálnak. Ha online fizetéseket szeretne fogadni, akkor ezért a funkcióért is fizetnie kell.
1. PrestaShop e-kereskedelmi CMS rendszer
PrestaShop CMS előnyök
A PrestaShop egy nyílt forráskódú e-kereskedelmi CMS platform. Ön maga hosztolja, így bármilyen webtárhelyre telepítheti, amely támogatja.
Nagy PrestaShop közösség van. Ez magában foglal egy hivatalos fórumot, ahol tippeket és útmutatókat osztanak meg, valamint sok más csoportot.
Nem kell külön fizetnie, ha a boltja növekszik (kivéve, ha frissítenie kell a tárhelycsomagját).
Rengeteg PrestaShop modul van, így könnyen hozzáadhat új funkciókat.
A PrestaShop használata nem kerül sokba, különösen, ha olcsó megosztott tárhelycsomaggal rendelkezik.
PrestaShop CMS hátrányok
A PrestaShop kezdetben elég meredek tanulási görbével rendelkezhet.
Rengeteg téma (dizájn) érhető el a PrestaShopból, de ezek közül sok nem túl jó. Lehet, hogy sokáig kell keresgélnie őket, hogy találjon valamit, ami megfelel az Ön webáruházának.
PrestaShop CMS árak
A PrestaShop ingyenes, bár a webtárhelyért és a domain névért fizetnie kell. A PrestaShop Addons Marketplace-en keresztül elérhető modulok és témák azonban sokba kerülhetnek.
Melyik a legjobb CMS platform?
Úgy gondoljuk, hogy a WordPress.org a világ legjobb CMS-platformja és weboldal-építője. Az interneten található weboldalak több mint 43%-a WordPress alapú, és ennek jó oka van.
A WordPressben minden megtalálható, amit egy tökéletes CMS-platformtól elvársz. Könnyű belevágni, és sok WordPress webhosting cég kínál 1 kattintásos telepítési folyamatot. A funkcionalitást szinte bármilyen módon bővítheted a pluginok (amelyek olyanok, mint a WordPress alkalmazásai) segítségével.
A WordPressen üzemeltethet egy e-kereskedelmi áruházat, egy online fórumot, egy LMS-t (tanuláskezelő rendszer), egy tagsági oldalt, egy aukciós oldalt, egy piacteret és szinte bármi mást, ami csak eszébe jut.
Nincsenek korlátok abban, hogy mit tehetsz a WordPress-szel, és ha úgy találod, hogy több helyre van szükséged a webhelyed számára, ahogy növekszik, könnyen frissítheted a tárhelyedet egy menedzselt WordPress tárhelyszolgáltató cégnél.
A weboldal egy fontos eszköz az ügyfélszerzéshez.
